מחיר יחסי ציבור

מחירון יחסי ציבור | כמה עולה שירות יחסי ציבור

יחסי ציבור

מחיר יחסי ציבור

שירות יחסי ציבור הוא שירות אשר ניתן לאורך זמן. השאיפה של כל משרד הוא להעניק שירות ללקוח לטווח ארוך, שכן תהליך מיתוג הוא תהליך שנבנה עם הזמן. העקביות והיצמדות למסרים הוא תהליך שלוקח זמן וככל שמתמידים בו, כך קוצרים את הפירות. בשל הליווי הצמוד ללקוח, משרדי יחסי ציבור מתמחרים את השירות שלהם באמצעות ריטיינר חודשי שמשולם על ידי הלקוח כל חודש. 

על מה משלמים

התשלום החודשי עבור משרד יחסי הציבור שלכם הוא על העבודה שנעשתה על ידם. חשוב להתעכב על הנתון הזה. ישנם חודשים שאולי לא תזכו לחשיפה גדולה בתקשורת, אך אין זה אומר כי המשרד לא פעל עבורכם. פעילות יחסי הציבור היא כלל הפעולות שנעשו וישנם כתבות / אייטמים שעובדים עליהם במשך חודשים והתוצאה מגיעה בסופו של דבר. אחת השאלות הנשאלות היא איך אני מוודא כי ההשקעה הכספית שלי ביחצ באה לידי ביטוי במכירות או בהצלחה של בית העסק שלי. זו שאלה נכונה אך בניגוד לתחומי שיווק אחרים, יחסי ציבור קשה לכמת, במיוחד כאשר נעשות פעילות שיווק נוספות. חשוב להבין כי פעילות יחסי ציבור, היא נדבך שיווקי חשוב הבא להשלים את הפעולות הנוספות שאתם עושים. אחרי תקופה בליווי יחסי ציבור, אתם בוודאי תרגישו את ההד התקשורתי שקיבלתם ואת החשיפה שתביא אליכם קהל לקוחות חדש. 

 

עלויות יחסי ציבור

אז כמה זה עולה? ראשית יש לציין כי כל משרד קובע את תעריפי הפעילות שלו. ישנם משרדי יחסי ציבור המחזיקים צוותים גדולים וישנם משרדים בוטיקיים עם 3-4 עובדים. לכן תמיד חשוב לערוך השוואת מחירים ולבדוק מה מציע כל אחד. בדקו מי הלקוחות של משרדים, כמה וותק יש להם ובאילו תחומים הם מתמחים. למרות שכל משרד מתמחר את הפעילות שלו באופן שונה, ניתן לציין סכומים ממוצעים. ריטיינר חודשי לפעילות יחסי ציבור מתחיל ב-4000 ש"ח בממוצע לעסק קטן-בינוני ומעלה לבית עסק/ חברה גדולה יותר. 

עלויות נוספות- שירות יחסי ציבור לא כולל תשלום לימי צילום. בדרך כלל יש לערוך צילומים מקצועיים של בית העסק / המוצרים. תשלום יחסי ציבור גם אינו כולל:
משלוחי מוצרים.

- אירוח עיתונאים בבית העסק

-אירוע השקה / מסיבות עיתונאים

 

עלות קמפיין יחסי ציבור חד פעמי

לעיתים בית עסק מבקש לערוך יחסי ציבור לאירוע בודד שהוא מקיים. למשל חברת הפקה מעוניינת לעשות יחסי ציבור לפסטיבל שמתקיים פעם בשנה. דוגמא נוספת לקמפיין יח"צ חד פעמי, היא סופרים אשר מוציאים ספר ולקראת ההשקה מעוניינים לייצר באזז תקשורתי סביב יציאת הספר על מנת להגדיל מכירות. הדוגמאות הללו מתייחסות לקמפיין יחסי ציבור חד פעמי שמתקיים בטווח קצר של בין 3-6 חודשים בלבד. תמחור קמפיין יחסי ציבור ינוע בין כמה אלפי ש"ח בהתאם לגודל האירוע, הזמן שהוא דורש ליחצן אותו וכמות העבודה הנדרשת. 

 

צרו עימנו קשר למציאת יחסי ציבור מתמחים ומומלצים!

יחסי ציבור מובילים לכל מטרה!

073-7024045

שתף