מה זה יחסי ציבור

מה המשמעות של יחסי ציבור, מה מהות תפקיד איש היח"צ, כמה משרדים פועלים בארץ ובאילו תחומים.

יחסי ציבור

 

מה זה יחסי ציבור

יחסי ציבור עוסקים בקידום וחשיפה תקשורתית עבור בתי עסק, אישיות או ארגון. באמצעות כלי התקשורת -עיתונים יומיים, מגזינים, תכניות טלויזיה, אתרי אינטרנט וכיוצא בזה. משרדי יחסי הציבור פועלים עבור הלקוח במטרה לשלב אותו באופן חיובי בתכנים המובאים בכלי התקשורת בפרט בערוצי התקשורת העוסקים בתחום בו הוא עוסק כאשר המטרה להביא את הלקוח לקדמת הבמה, לייצר חשיפה נכונה מול קהל היעד שלו ולקדם את העסק. 

היחצן- תקציבאי מקיים קשרי עבודה עם מערכות התקשורת ויודע לייצר תכנים רלוונטיים, מעניינים ואקטואליים שיעשו בהם שימוש. בניגוד לקניית פרסום, התכנים אותם מעבירים משרדי יחסי הציבור, משתלבים עם תכני העיתון הכתובים. 

 

איך בוחרים משרד יחסי ציבור

בישראל פועלים למעלה מ-500 משרדי יחסי ציבור. ניתן להגיד כי מרבית המשרדים מתמקדים בתחומים ספציפיים. הם עובדים מול כלי התקשורת, המדורים והערוצים באותם תחומים בהם הם מתמחים ותיק הלקוחות שלהם מורכב מבתי עסק באותם התחומים. לכן בבואכם לפנות למשרד יחסי ציבור, בדקו באיזה תחום הוא מתמחה ומאילו לקוחות מורכב תיק הלקוחות שלו. ישנם משרדים אשר להם מחלקות שונות וריבוי תחומים, כאשר לכל מחלקה תקציבאי בכיר המנהל אותה. מעוניינים ביחסי ציבור לבית העסק שלכם? פנו אלינו

 

משרדי יחסי ציבור פועלים עבור כל הענפים במשק: צרכנות, לייף סטייל, נדל"ן, בריאות, ספרות, קולינאריה, הייטק, חינוך, ספורט ועוד. משרדי יחסי ציבור גדולים המחזיקים בכמה מחלקות עובדים עם חברות גדולות בהתאם. משרדי יחסי ציבור בינוניים-קטנים מעניקים שירות לחברות ועסקים בינוניים ויחסי ציבור לעסקים קטנים שעם השנים הדרישה לשירות זה גדלה. 

 

שלב ראשון ביחסי ציבור

משרד יחסי הציבור שלכם צריך להכיר אתכם. מה מבדל את בית העסק שלכם, מה הם השירותים הניתנים, מיהו הצוות המרכיב את בית העסק, מי איש הקשר שייצג את בית העסק בראיונות, כתבות, האם יש לכם תמונות איכותיות שניתנות לפרסום או האם יש לקיים יום צילום מסודר, האם יש אירועים מיוחדים העומדים להתקיים במהלך השנה, מהן המטרות ומהם היעדים שלכם, מיהו קהל המטרה שלכם וכדומה. לאחר איסוף החומרים יציג המשרד תכנית עבודה אסטרטגית למהלך החודשים הבאים ומכאן יפעל ליישום התכנית באמצעות חשיפה באמצעי התקשורת. 

איך מוצאים משרד יחסי ציבור

ישנן כמה דרכים למצוא משרד יחסי ציבור מתאים ומתמחה. ברשת קיימים מדריכים ורשימות של משרדי יחסי ציבור הפועלים בארץ. ביפעת תוכלו למצוא רשימת משרדי יחסי ציבור בתשלום או באתר סקופר בו ניתן לעבור על הרשימה בחינם. שיטת מפה לאוזן תמיד יכולה לסייע. דברו עם בתי עסק אשר עובדים עם משרדי יחסי ציבור. בפייסבוק קיימות קבוצות שונות בנושא יחסי ציבור, בהן ניתן למצוא משרד מתמחה. ולבסוף- הכי פשוט! תוכלו גם לפנות אלינו למציאת משרד מתמחה

 

צרו עימנו קשר למציאת יחסי ציבור מתמחים ומומלצים!

יחסי ציבור מובילים לכל מטרה!

073-7024045

 

שתף