יחסי ציבור דיגיטל

מה זה יחסי ציבור בדיגיטל ומה הן הפלטפורמות העומדות לרשות. יחסי הציבור

יחסי ציבור דיגיטל

יחסי ציבור דיגיטל בראי יחסי הציבור

היום יותר מתמיד לא ניתן להתעלם מהנוכחות הדיגיטלית בחיינו. מכשירי הטלפון ומסכי המחשב, גוגל והרשתות החברתיות הם חלק בלתי נפרד מחיינו. נוכחות שיווקית של כל בית עסק שרוצה להגיע ולהרחיב את קהל היעד שלו, היא בבחינת חובה.

אז מה זה יחסי ציבור דיגיטל ? זה ביטוי כללי  לרבדים שונים לנוכחות ברשת. יחסי ציבור בדיגיטל יודעים לייצר תוכן איכותי המותאם ללקוח ולחבר אותו לפלטפורמות הדיגיטליות הרבות העומדות לרשותו.

יחסי הציבור בדיגיטל עושים לא רק שימוש בפלטפורמות שכולנו מכירים ומשתמשים מדי יום, אלא גם  בכלים שיווקים אשר מספקים פילוח של קהל הגולשים: גיל, מין, מיקום, מקצוע, סטטוס משפחתי, השכלה, סגנון חיים, תחביבים ועוד. הכלים השיווקיים מסייעים לייצר תכנים מתאימים לקהל היעד ולקדם את המותג על פי אסטרטגיית השיווק שנקבעה.

על פי נתוני ארגון המדינות המפותחות OECD ,בדצמבר 2016 הגיע מספר הישראלים המחוברים לאינטרנט ל-174,941,5 .מדובר ב-6.71% מכלל תושבי המדינה.

 

פלטפורמות ליחסי ציבור דיגיטל

 

ליחסי ציבור בדיגיטל שתי משימות עיקריות:

1. לשתף את המסרים היוצאים לתקשורת בעמודי המותג ברשתות החברתיות. מה ששומר על המסרים האחידים לקהל הלקוחות שכבר נמצא בעמודים הללו ותורם  לקמפיין יחסי הציבור.


2. ליצור תכנים חדשים וקריאייטיביים המזוהים עם המותג שיביאו קהל חדש וחשיפה גדולה באמצעות שיתופים / לייקים וכדומה.

 

כמו ביחסי ציבור הקלאסיים במדיה, גם כאן משרד יחסי הציבור ידע להשתלב עם העניינים שעל סדר היום ובמקביל ייזום ויצירת תכנים ייחודיים כתובים, ויזואליים, גיפים, קטעי וידיאו וכדומה.

בשל העומס התכני המוצף ברשת, על משרד יחסי הציבור להיות קריאייטיבי, לחשוב מחוץ לקופסה ולדעת לנצל את המומנטום. משרדי יחסי ציבור בתחום הדיגיטל מכירים גם את הרשתות החברתיות הנישתיות יותר ולעיתים קמפיין ייחודי יכול להתאים לנישות הקטנות יותר ולהביא לאימפקט גדול.

 

הנה סקירה קצרה של הרשתות החברתיות והפלטפורמות הבולטות בדיגיטל לקמפיין יחסי ציבור

 

גוגל- Google

מנוע החיפוש הפופולארי בעולם נמצא כאן ולעוד הרבה הרבה שנים. החברה לא מפסיקה לייצר מוצרים וכלים שיווקיים וניהוליים חינמיים שמקלים לנו על החיים ועל ניהול העסק.

ג'ימייל, גוגל דוקס, גוגל דרייב, גוגל קלנדר- מאפשר ניהול יעיל ופשוט של בית העסק שלנו.

גוגל קונסול, גוגל אנליטיקס, תג מנג'ר- מאפשרים לנתח את פעילות הדיגיטל שלנו ולקבל נתונים מדוייקים.

גוגל ביזנס, גוגל פלייסס, גוגל Maps- מאפשרים לקדם את העסק שלנו ללא תשלום

אפשר גם לייצר הכנסות באמצעות גוגל באמצעות גוגל אדסנס.

וזה רק על קצה המזלג.

אבל מה שהכי משמעותי עבור בית העסק, היא נוכחות במיקומים ראשונים בגוגל על ביטוי מחופש שיכול להפוך את הקערה על פיה ולהביא לעלייה חדה במכירות וברווחים. נושא של קידום אתרים הוא תחום אחר לגמרי, אך באמצעות יחסי ציבור ובקשה לצרף את הלינק לאתר באייטמים השונים, ניתן בהחלט לקדם את האתר ולהעלות את הדירוג שלו.

 

יוטיוב- YouTube

הרשת הענקית להעלאת קטעי וידיאו בחינם היא חלק בלתי נפרד מחבילת דיגיטל. על פי יוטיוב עולות יותר מ- 400 שעות של תוכן מקומי בדקה. 60 אחוז מהצפייה ביוטיוב נעשית על ידי הסמארטפונים וזמן הצפייה הוא מעל שעה בממוצע.. על פי יוטיוב יש כיום 1500 ערוצים ישראלים שיש להם יותר מ-10,000 מנויים ו-150 ערוצים ישראלים עם למעלה מ-100,000 מנויים. הצופה הישראלי צורך סרטונים בעיקר על מנת ללמוד משהו. 75% מהישראלים הגולשים בסרטוני אוכל מעוניינים ללמוד טכניקת בישול באמצעות מתכונים למשל. 62% מהישראלים צופים בסרטוני יופי, קוסמטיקה ואיפור ו-87% מהגיימרים צופים ביוטיוב על מנת ללמוד מהלכים חדשים. הרשת החינמית מאפשרת תוך דקות ספורות לפתוח ערוץ לבית העסק, להעלות סרטונים, לצבור מנויים, לשתף לינקים ולקדם אותם באמצעות פלטפורמות אחרות.

 

פייסבוק- Facebook

פייסבוק פרץ לחיינו בסערה ובתור משהו שהתחיל כפלטפורמה לחדש חברויות ולהישאר בקשר באמצעות המרחב הדיגיטלי, הפך להיות גם כלי שיווקי שיודע להגיע לקהל מטרה ולחשוף אותו למוצרים ולשירותים שמעניינים אותו. מצד אחד, לקוח יכול להחליט לעקוב אחר הפעילות שלך על ידי לחיצה על לייק לעמוד ומצד שני אתה יכול להחליט לחשוף את העמוד ללקוח פוטנציאלי. מדי יום נכנסים לפייסבוק 4 מיליון ישראלים. היום זה פשוט מאי פעם לשווק את הפעילות שלך בפייסבוק. כל אחד יכול לפתוח לעצמו עמוד עסקי או קבוצה, אך הניהול השוטף הוא דבר שלוקח זמן וגם צבירת האוהדים מחייבת אסטרטגיית שיווק ופרסום בפייסבוק.

 

אינסטגרם- Instagram

זוכרים איך פעם מזמן מזמן היינו צריכים להמתין יומיים עד שקיבלנו את ערימת התמונות שצילמנו בטיול האחרון. להגיע לחנות הצילום, לשלם, לעמוד בתור ולהתרגש כאשר אחזנו בתמונות. לא תמיד אהבנו את התוצאה שהתקבלה והיום - מעלים לכולם שיראו ויגיבו במחי לחיצה. האינסטגרם שינה את העברת החוויות באמצעות תמונות והיום מהווה פלטפורמת שיווק מרכזית באמצעות מובילי דעת קהל. על פי דו"ח מצב של בזק לשנת 2017, הנוער משתמש באינסטגרם הרבה יותר מבפייסבוק. 72% באינסטגרם לעומת 63% בפייסבוק. אינסטגרם יהווה פלטפורמה מעולה לקמפיין יחסי ציבור למוצרי צריכה המכוונים לנוער.

 

pinterest- פינטרסט

פינטרסט האחות החביבה של הרשתות החברתיות בה הכל נעים ואסתטי היא רשת אשר מאפשרת לנעוץ סיכה בתמונות שמצאו חן בעיננו ולהציב אותם על לוחות בפרופיל שלנו. זהו כלי שיווקי נהדר לעסקים בתחום העיצוב, האוכל, האמנות  אך לא רק. עסקים רבים משתמשים בפלטפורמה זו בקידום עמודי נחיתה וביטויים.

 

Linkedin- לינקדאין

מעל 1,300,000 ישראלים משתמשים בלינקדאין מתוך 500 מיליון רשומים בכל העולם. הרשת שנרכשה על ידי מייקרוסופט, מאפשרת לפתוח פרופיל מקצועי ולנהל רשת קשרים מקצועית ועסקית. מתאים לחברות בינלאומיות, מנהלים, מאמנים, קואצ'רים, מנכל"ים וכדומה.

 

נזכיר כאן גם את Reddit (הפצת תכנים וניוז) ו-Tumblr של יאהו.  

 

צרו עימנו קשר למציאת משרדי יחסי ציבור דיגיטל:

073-7024045

 

קראו על יחסי ציבור בתחומים נוספים:

משרדי יחסי ציבור לייף סטייל

משרדי יחסי ציבור צרכנות

משרדי יחסי ציבור עסקים קטנים

משרדי יחסי ציבור נדל"ן

משרדי יחסי ציבור תיירות

משרדי יחסי ציבור ספורט

משרדי יחסי ציבור טכנולוגיה

משרדי יחסי ציבור תרבות

 

 

ראו עוד על יחסי ציבור מומלצים:

יחסי ציבור על פי תחום  יחסי ציבור לפי סוג  מחיר יחסי ציבור

 

מצאו יחסי ציבור מומלצים בקליק. צרו קשר בטופס בתחתית הכתבה או בטלפון: 073-7024045

שתף